Językowe Przedszkole Integracyjne

Elastyczne godziny pracy

Wieloaspektowa opieka doświadczonej kadry

Atrakcyjne zajęcia dodatkowe


O nas

Katarzyna Cieślak - Prezes Fundacji Happy Land


Fundacja Happy Land powstała w 2017 roku z myślą o edukacji dzieci niepełnosprawnych i z dysfunkcjami rozwojowymi. Fundacja jest organem prowadzącym Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Kraina Niedźwiadków". Jest to pierwsze przedszkole integracyjne położone w sercu miasta Rzgów, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Placówka jest bardzo kameralna i rodzinna. Podchodzimy do każdego rodzica i dziecka indywidualnie. Jeżeli jest taka potrzeba wspieramy rozwój dziecka i dobieramy odpowiednią terapię, która jest natychmiast wdrażana. U nas rodzic może liczyć na wsparcie psychologa, neurologopedy, logopedy ale także pomoc terapeutów i nauczycieli wspomagających. Dzieci przebywając ze sobą uczą się empatii, tolerancji i różnorodności, a także zrozumienia swoich odmiennych potrzeb - uczą się funkcjonować w zróżnicowanym środowisku. Dzieci z dysfunkcjami szybciej pokonują bariery asymilacji, wchodzą w zabawy z rówieśnikami, uczą się emocji od innych dzieci, po prostu są szczęśliwsze...Misja Przedszkola Kraina Niedźwiadków

Edukacja włączająca to nasz priorytet. Nasza wyspecjalizowana kadra nauczycieli i terapeutów zapewnia wsparcie i terapię na najwyższym poziomie. W naszym przedszkolu dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych mogą korzystać z różnych form wsparcia i terapii takich jak:

  • Zajęcia logopedyczne, poprawiające i usprawniające narząd mowy
  • Terapia ręki poprawiająca sprawność w obszarze dużej i małej motoryki, a także "wzmacniająca rękę" do nauki pisania
  • Terapia pedagogiczna - ukierunkowana na pracę z dziećmi o szczególnych potrzebach edukacyjnych pozwalająca rozwijać niezbędne umiejętności i kompetencje w edukacji przedszkolnej
  • Zajęcia z psychologiem - wspierające emocjonalnych i społeczny rozwój dzieci
  • Gimnastyka korekcyjna - mająca charakter profilaktyczny. Kształtująca prawidłową postawę ciała i wzmacniająca mięśnie. Nastawiona na zwiększenie ruchomości w stawach i korygująca już występujące wady postawy


Nasza kadra pracuje różnorodnymi metodami takimi jak metoda Marii Montessori, Dobrego Startu - Marty Bogdanowicz czy Ireny Majchrzak. Nasi nauczyciele nieustannie podnoszą swoje kompetencje poprzez różnorodne kursy i szkolenia, które później wykorzystują w pracy w grupie. Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Koluszkach oraz z Centrum Terapii Flaming w Pabianicach. Dzięki tej współpracy, nasi pedagodzy szkolą się w zakresie terapii oraz doskonalą swój warsztat z zakresy pedagogiki ogólnej oraz oligofrenopedagogiki.

Absolwenci naszego przedszkola są doskonale przygotowani do podjęcia nauki szkole. Roczne przygotowanie przedszkolne poza niezbędnymi elementami wynikającymi z podstawy programowej jest wzbogacone o naukę czytania i pisania oraz naukę kodowania rozwijającą myślenie logiczne.

W naszym przedszkolu realizowane są również zajęcia rozwijające zainteresowania i sprawność fizyczną dzieci. Nasi podopieczni uczestniczą w zajęciach kulinarnych, choreografii tanecznej, jodze dla dzieci, plastyce wielozmysłowej a także zajęciach z Krav Magi oraz sportowych zajęciach ogólnorozwojowych i rytmice.

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 575 666 981

lub mogą Państwo skorzystać z wygodnego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Kraina Niedźwiadków to pierwsze w Rzgowie okolicach przedszkole językowe z oddziałem Integracyjnym, położone w sercu miasta Rzgów.

Naszym atutem są elastyczne godziny pracy - działamy od poniedziałku do piątku przez cały rok przedszkolny - także podczas wakacji oraz ferii zimowych.

Ogromną wagę przykładamy też do zdrowia przedszkolaków - nad ich żywieniem czuwać będzie dyplomowany dietetyk, odpowiedzialny za przygotowanie zrównoważonych posiłków.