Językowe Przedszkole Integracyjne

Elastyczne godziny pracy

Wieloaspektowa opieka doświadczonej kadry

Atrakcyjne zajęcia dodatkowe


Zajęcia dodatkowe

Wszystkie zajęcia wliczone są w cenę czesnego:ANGIELSKI z EMYS-em:


Dzięki współpracy z robotem EMYSem dzieci z łatwością przyswajają język angielski przez aktywną zabawę. Stymuluje ona dziecięcą wyobraźnię podnosząc przy tym poziom koncentracji, satysfakcji z zajęć oraz wzmacniając motywację do nauki już od najmłodszych lat. Robot EMYS daje nam możliwość bezpiecznej immersji językowej, która przynosi jasno określone cele nauki.
JĘZYK HISZPAŃSKI


Zajęcia z lektorem hiszpańskiego oparte o pracę z muzyką, śpiewem a także różnorodnymi metodami pracy. Ideą zajęć jest wprowadzenie dzieci do świata językowej przygody i aktywnego uczestnictwa w lekcji. Podczas 30- minutowych modułów bawimy się hiszpańskim, poznając nowe słówka i zwroty. Zapoznajemy się także z akcentami i hiszpańską wymową. Zajęcia prowadzone są w sposób aktywizujący dzieci, bo wiemy, że to najlepsza droga do sukcesu.
"SKUTECZNE ZDZIWIENIE"


Wyzwalająca myślenie nauka czytania. Metoda ta zachęca dzieci do intuicyjnego rozpoznawania obrazów dźwiękowych głoski i graficznych litery. Włącza w proces czytania całe bogactwo dziecięcych doświadczeń, emocji, wrażeń zmysłowych. Uczymy się poprzez mówienie, działanie o charakterze percepcyjnym wokół SŁOWA, OBRAZU i RUCHU w zorganizowanej problemowej sytuacji dydaktycznej. 
DOGOTERAPIA


To nie są po prostu zajęcia z psem. Chociaż sprawiają one wiele radości wszystkim uczestnikom, ich cel jest znacznie głębszy.

Jest to bowiem forma terapii wykorzystywana do wsparcia:

 • rozwoju emocjonalnego
 • społecznego 
 • edukacyjnego dzieci w wieku przedszkolnym


Jak to wygląda w praktyce? Podczas dogoterapii specjalnie przeszkolony pies w towarzystwie terapeuty współpracuje z dziećmi, uczestnicząc w różnorodnych ćwiczeniach dostosowanych do potrzeb danej grupy.

Udział psa terapeutycznego:

 • służy zwiększeniu aktywności dziecka
 • niesie za sobą pozytywne emocje, przełamuje lęki - dzieci są odważniejsze w wypowiedziach i wykonywaniu ćwiczeń
 • stymuluje zmysły, ćwiczy koordynację ruchów oraz orientację przestrzenną
 • uczy właściwych postaw w stosunku do zwierząt
 • uczy zasad bezpiecznego postępowania z psami

PLASTYKA SENSORYCZNA


Metoda ta koncentruje się na stymulacji zmysłów poprzez wzrok, słuch, węch, smak i dotyk. Z całą pewnością ma to wielki wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Plastyka sensoryczna jest metodą poznawczą, odbywającą się poprzez świetną zabawę. Wykorzystywane w niej materiały mogą być wszystkim, z czym wykonywana praca będzie działać pobudzająco na zmysły i co jest bezpieczne dla dzieci zależnie od ich wieku. Plastyka sensoryczna niesie ogrom korzyści dla rozwoju poznawczego u dzieci.
LOGORYTMIKA


W innowacyjny sposób wspomagaj rozwój mowy dziecka poprzez ruch, słuch i słowo. Dzieci przez naśladownictwo uczą się sprawnie wykonywać ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, artykulacyjne i słuchowe w celu nabywania nawyków artykulacyjnych oraz ruchowych dla doskonalenia koordynacji wzrokowo - słuchowo - ruchowej. Do tego wkomponowane są ćwiczenia muzyczno - ruchowe.
ROBOTYKA


To doskonała zabawa dla chłopców i dziewczynek. Przez łączenie ze sobą specjalnych klocków dziecko nauczy się budować konstrukcje, które mogą chodzić lub jeździć. Nasi nauczyciele pokażą, jak wykonać pojazd lub robota, a następnie jak wprawić te maszyny w ruch. Wszystkie elementy wykorzystywane w trakcie zajęć z robotyki są bezpieczne, przystosowane do używania przez nawet bardzo małe dzieci
KRAV MAGA


To zajęcia ogólnorozwojowe z elementami samoobrony prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora specjalizującego się w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. To świetna zabawa rozwijająca sprawność fizyczną poprzez liczne ćwiczenia, pokonywanie torów przeszkód oraz licznych sprawnościowych wyzwań.
JOGA


Ćwiczenia jogi sprzyjają umiejętności skupienia uwagi, koncentracji. Powtarzanie asan dobrze wpływa na pamięć, pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność. Wzmacnia mięśnie, zwiększa elastyczność. Kształtuje umiejętność pracy w grupie. Ćwiczenia jogi wyciszają i relaksują. Wciąż jednak, dla dzieci, joga jest zabawą i to zabawą w grupie, sprzyja więc integracji.
ZAJĘCIA CHOREOGRAFICZNE


Taniec wspomaga pamięć ruchową oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Wzmacniania kondycję i ogólną sprawność fizyczną. Wzmacnia mięśnie nóg. Kształtuje i rozwija uzdolnienia uczniów w zakresie tańca oraz poczucia rytmu. Rozwija płynność i estetykę ruchu. Kształtuje ekspresję twórczą. Dziecko nabywa umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji samego siebie i innych, poszukiwania i pokonywania barier swoich możliwości.
ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE:


 • Terapia ręki
 • TUS
 • Logopedia
 • Terapia pedagogiczna
 • Zajęcia z psychologiem
 • SI
 • Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 575 666 981

lub mogą Państwo skorzystać z wygodnego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Kraina Niedźwiadków to pierwsze w Rzgowie okolicach przedszkole językowe z oddziałem Integracyjnym, położone w sercu miasta Rzgów.

Naszym atutem są elastyczne godziny pracy - działamy od poniedziałku do piątku przez cały rok przedszkolny - także podczas wakacji oraz ferii zimowych.

Ogromną wagę przykładamy też do zdrowia przedszkolaków - nad ich żywieniem czuwać będzie dyplomowany dietetyk, odpowiedzialny za przygotowanie zrównoważonych posiłków.